Vehicle Weighbridge
Manufacturer of a wide range of products which include digital electronic weighbridge.
Digital Electronic Weighbridge
Approx. Price: Rs 6,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Brochure Product Details:
| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Weighing Capacity | 100T to 150 T |
| Size | 9 x 3 m |
| Load Capacity | 100 ton |
| Installation Type | Mobile |
| Type | Digital |
| Brand | Essae |
| Platform Size | 16 x 3 m |
| Power Supply | 230 V |
| Material | Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Safe Overload | 140T |
We are leading manufacturer & supplier of Digital Weighbridges.We ensure to provide good quality products to our customers.
Additional Information:
- Production Capacity: 5 To 200 Ton
- Delivery Time: Customized