Product Details:
| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Terminal Type | Digital |
| Weighing Capacity | 5 To 200 Ton |
| Voltage | 230 V |
| Type | Digital |
| Processor | 32 Bit ARM |
| Operating Temperature | -30 - 70 degree c |
| Memory | 2 GB |
| Load Capacity | 5 To 200 Ton |
| Brand | Technoweigh India |
| Material | Steel |
| Size | 2m |
| Power Source | Electricity |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Type | Intelligent Terminal |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Terminal Type | Intelligent |
| Control Type | Programmable |
| Weighing Capacity | 150 ton |
| Input Type | 4-20 mA |
| Voltage | 240 V |
| Communication Port | RS485, RS232 |
| Processor | 32 Bit ARM |
| No. of Loops | Dual Loop |
| Operating Temperature | -30 - 70 degree c |
| Panel Cutout | 48x48 mm |
| Memory | 2 GB |
| Brand | Technoweigh |
| Display Type | LCD |
| Supply Voltage | 24 V AC |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Material | Mild Steel |
| Style | Handheld Computer |
| Model Number | S60 |
| Weight | 280 g (standard battery included) |
| Type | Computerized |
| Output Type | Digital |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25000 Piece |
| Terminal Type | Intelligent |
| Weighing Capacity | 5 To 200 Ton |
| Voltage | 230 V |
| Processor | 32 Bit ARM |
| Operating Temperature | -30 - 70 degree c |
| Memory | 2 GB |
| Load Capacity | 5 To 200 Ton |
| Brand | Technoweigh India |
| Material | Mild Steel |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Digital |
Additional Information: