Product Details:
| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Platform Size | 7.5x3m |
| Size | 16 x 3 m |
| Weighing Capacity | 10 To 200 Ton |
| Weighing Type | Truck |
| Installation Type | Pitless |
| Technology Type | Electronic |
| Construction Type | Modular |
| Load Capacity | 10 To 200 Ton |
| Brand | Technoweigh India |
| Type | Truck Scale |
| Accuracy | 10 kg |
| Rated Load | 100 tons |
| Display | Electronic or Digital |
| Material | Steel & Mild Steel |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Weighing Capacity | 100 ton |
| Size | 12 x 3 m |
| Platform Size | 12 x 3 m |
| Installation Type | Pitless |
| Operation Type | Electronic |
| Weighing Type | Truck |
| Type | Electronic |
| Technology Type | Electronic |
| Brand | Technoweigh |
| Power Supply | 220 v |
| Construction Type | Modular |
| Top plate thickness | 8 mm,10 mm,12 mm,14 mm |
| Accuracy | 5 kg,10 kg,20 kg,50 kg |
| U beam height | 300 to 350 mm |
| Channel beam height | 220 to 300 mm |
| U-Beam thickness | 4 mm,5 mm,6 mm,8 mm |
| Max Capacity | 30 T to 120T |
| Rated Load | 20 to 180T |
| Platform sizes | 3m x 21m,3.2 m x 21 m |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Platform Size | 12 x 3 m |
| Weighing Capacity | 10 To 200 Ton |
| Weighing Type | Vehicle |
| Technology Type | Electronic |
| Installation Type | Pit Type |
| Construction Type | Modular |
| Material | Mild Steel |
| Features | Fully Welded Modular Weighbridge |
| Load Capacity | 10 To 200 Ton |
| Brand | Technoweigh India |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Truck Scale |
| Rated Load | 100 tons |
| Power Supply | 220 V, 380 V |
| Display Type | LCD |
Additional Information: